Co je to Power Plate?

vibrace ve třech úrovních

Power Plate®

Power Plate® je cvičební stroj, s vibrační plošinou, který přináší nový rozměr do kondičního cvičení pro všechny věkové kategorie, životní styly a tělesné schopnosti.

Jak Power Plate® funguje?             

Power Plate pracuje na principu přenášení vibrací do svalů, které jsou nuceny rychleji pracovat, reflexivně se stahovat a roztahovat. Tím se stává celý trénink INTENZIVNĚJŠÍ! Cvičení na Power Plate® je jednoduché, bezpečné a efektivní. Vibrace urychlují účinek, proto za pouhých 30 minut dosáhnete stejných účinků jako při běžném cvičení trvajícím 1 až 1,5 hodiny. Během této krátké chvíle procvičíte svalstvo celého těla, dokonce i svalová vlákna, která nejsou ovlivnitelná při běžném cvičení.

Proč Power Plate®                                                                                                                     

- tvaruje postavu, posiluje svalstvo
- redukce či prevence proti celulitidě
- zlepšuje fyzickou kondici, svalovou sílu a celkovou koordinaci pohybů
- umožňuje masáž vybraných svalových partií
- zrychluje funkčnost metabolismu odbourávání tuků
- ulevuje od bolesti zad, prevence bolesti zad a krční páteře
- zesiluje kostní hmotu, prevence proti osteoporóze

Jak probíhá lekce?


Kondiční cvičení trvá celkem 30 minut. Je prováděno pod vedením profesionálně zaškoleného a certifikovaného instruktora. Cvičení na POWER PLATE® je nenáročné a je přístupné každému bez ohledu na věk a fyzickou úroveň, a to bez zatížení kloubů a dalších částí těla.

Běh a Power Plate®

Spojení běhu a Power Plate® je ideální kombinací. V poslední době se běh stal velice populární. Je to trochu jako "baby boom". Běhá skoro každý. Nejmodernější výbavou jsou vhodné moderní hodinky nebo správné mobilní aplikace, které měří uběhnuté kilometry a zaznamenávají trasu. Kombinace cvičení na Power Plate® a běhu je ideální. Běžci nevydrží trávit hodiny v posilovně a věnovat se protažení a cvikům, která jsou mnohdy právě pro běh tak důležitá. Trénink na Power Plate® zaměřený na strečink, balance, core, sílu a následnou masáž mají na tělo, svaly, svalová vřetena a centrální nervový systém pozitivní vliv a mohou tak pomoci k lepším běžeckým výkonům s nižšími nároky na zatěžování kloubů. V neposlední řadě Power Plate® zlepšuje odrazové schopnosti, které souvisí právě s během a jsou pro běžce velmi důležité. Stejně jako správné zahřátí, protažení svalů, vazů a šlach před tréninkem je důležitá i jejich regenerace po tréninku, kterou Power Plate® umožní ať již ve verzi protažení nebo masáže, která poslouží k lepší a rychlejší regeneraci, k rozproudění krve a lymfatického systému a odvodu škodlivých látek ven z těla.

Power Plate® certifikované zdravotnické zařízení

Společnost Power Plate International, přední výrobce cvičebních zařízení fungujících na principu Acceleration Training, získala pro svůj stroj Power Plate certifikát udělený Ústavem pro kontrolu léčiv Spojeného království a stala se tak oficiálním výrobcem zdravotnického zařízení. Stroje Power Plate jsou tímto klasifikovány jako zdravotnické prostředky třídy IIb s platností pro celou Evropskou unii.